13.12.2015

İçten Gelen-35

Her zaman gölgelerde kalması gereken sırlar ve hiç açığa çıkmaması gereken gerçekler vardır bu hayatta.Dünyanın karmaşasının bu denli güçlü olduğu bir anda, bizim görevimiz bu karmaşanın içinde ki güzelliği keşfetmekse, anlamamış olmanın verdiği vurgun yemişliğe rağmen sorman lazım belki de sana; şarkı bile söyleyebiliyorken bir tavan arasında, neden durdurdun beni?
Kadere boyun eğmek, var oluştan beri önemli diyenlere inat, nasip değilmiş dediğin andan itibaren. belki de bu yüzden kaybediyorsun kazanmak için çabaladığın herşeyi.
Kalk ve silkelen demen, önemini bir kat daha arttırmışken, belki de, silkelenmen için atmış olduğun adım düşürdü seni tepe taklak gerisin geri.
Unutma! insanlar, sen istediğin için etrafında olurken, sen istemediğin için çekilirler. Bu tamamen senin içinde bulunduğun durumla doğru orantılıdır.
Bu bir kültürdür. Senin ailenden, yaşadığın toplumdan hatta ve hatta okumuş olduğun gazetelerden almış olduğun bir kültürcüktür.
Kültürsüzlüğün sınırsız derinliğini keşfetmiş bir insan olarak övünmüyorum ve fakat çok keyifli bunu bilesin.
Her alanda evrensel bir kültürsüzlük içindeyim. Kültürsüz bir toplumun kültürsüz bir bireyiyim.
Bırakmalısın olan bitene kendini kaptırmış uçurtmanın ipi gibi  ki, gitmek istediği yere gitsin. rüzgarın sesini ve kuvvetini hissetmek için arkanı dönüp gitmelisin. Otoban kenarında gözlerini kapatıp araba sesi dinleyen o küçük kız çocuğu gibi dünyadan kopmayı öğrenmelisin bazen. Öğrenmek için bırakmalısın kendini. Sınırlarının neler olduğunu bile bilmiyorken, kaptırmamak için kendini dalgalara, denize bile girmiyorsun. 
Kokusunu özlediğin o güzel düşüncelere kendini kaptırmak istercesine bakmak...
'Birden hatırlıyorum sıcaktı
Tuttuğu tuttuğum her yerimiz
Boynumuz, ağızlarımız, ellerimiz
Yalanda karanlık odalarda
Eşit aralıklarla avunuyoruz
Yetiyor'

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

cem ben. arada sırada karalıyorum sadece.